Tab Left Nye County Tab Right
School Photo Top Border
Rosemary Clarke Middle School (6-8) Pahrump, NV
Category: 
Sort by: 

Jerabek, Erin Assistant Principal
Steele, Beth Assistant Principal
Wombaker, Tim Principal
Berry, Nancy Prinicipal's Secretary
Allison, Cindy Registrar
Ramos, Leticia Clerical Aide
Leis, Patty Clerical Aide
Biggs, Patti Attendance Clerical
Taylor, Nicki Special Education Clerical
Hodge, Kelley 7th & 8th Grade Counselor
Winters, Tammy Counselor
Geyer, Elizabeth School Psychologist
Bitz, Lana Speech Pathologist

Adams, Danna Special Education
Bautista, Kathy Special Education
Blakeley, Nadine 7th Grade Science
Clayton, Joe S.T.E.M. (Science/Technology/Engineering/Math)
Coleman, Sara 7th grade Math
Daun, Laura IPad
Dean, McKenzie 6th Special Education Math
Fullow, Deborah 6th grade Math
Gourley, Robin 6th Grade Science
Hammar, Jeff 8th Grade Social Studies
Hayes, Kristi 6th Grade Math
Hee, Terri T.O.S.A.
Hunn, Ricki 7th Grade Language Arts
Jacobson, Edward 8th Grade Math
Jennings, Melissa Special Education
Kunzi, Linda 8th Grade Special Education Math
Lauver, Cassondra 8th Grade Math
Leddy, Sabroma 8th grade Language Arts
Lightfoot, Adam 7th Grade Social Studies
Lindberg, Lynne 6th grade Language Arts
Madosik, Aislyn 7th grade Special Education Math
McDaniel, Mark Computer Literacy
Moen, Claire 7th Grade Language Arts
Nielson, Rob 7th Grade Social Studies
Odegard, Lori 6th grade Social Studies
Peers, Rachel 7th grade Math
Petrie, Tonia Life Skills Teacher
Pivik-Laughlin, Ambrena 7th Grade Special Education Language Arts
Rencher, Colleen 7th grade Science
Roderick, Shanda 8th Grade Language Arts Special Education
Rose, Alisa 6th Grade Social Studies
Rose (Zettervall), Jennifer P.E.
Sorrell, Robert 8th Grade Science
Toomer, John 8th Grade Social Studies
Tucsnak, Melanie 8th Grade Language Arts
Veloz, Armando S.T.E.A.M. (Science/Technology/Engineering/Art/Math)
Veloz, Ben 8th Grade Science
Verbic, Diana 6th Grade Language Arts
Weeks, Wendy 6th Grade Special Education Language Arts
White, Robert Music Teacher
Winters, Tammy Counselor
Wombaker, Tim Principal

Adams, Lisa Classroom Aide
Baynes, Shantelle Classroom Aide
Bell, Lanette Librarian
Biggs, Keiko Classroom Aide
Cadwell, Rosemary Classroom Aide
Canepa, Gina Classroom Aide
Cartwright, Evelyn Kitchen Staff
Dellett, Travis Custodian
Doeller, Connie Classroom Aide
Dove, Marion Kitchen Staff
Duda, Bonnie Classroom Aide
Firpo, Patti Classroom Aide
Fitzgibbons, Linda District Parent Liason
Gazsy, Kristine Classroom Aide
Heaney, Kim Classroom Aide
Hill, Tonia Kitchen Staff
Houser, Debbie Food Services Manager
Ives, Leslie Special Education Aide
Kunzi, Sarah ASL Intrepreter
Landis, Tommie Health Aide
Lane, Shannon Classroom Aide
Lyke, Mary Classroom Aide
McBrayer, Lisa Classroom Aide
Meeker, Jan Kitchen Staff
Mendenhall, Ronda Custodian
Menke, Joanne Food Services
Miller, James Maintenance
Nelson, Linda Classroom Aide
Oefinger-Miller, Crystal Classroom Aide
Owen, Lorraine Classroom Aide
Pastorelli, Debbie Kitchen Staff
Shanholtz, Dorothy Food Services
Small, Cindy Classroom Aide
Tehuiotoa, Angelo Custodian
Thorp, Tracy Classroom Aide
Tibbits, Cheryl Classroom Aide
Tibbits, Robert Custodian
Vazquez-Reda, Maria Classroom Aide
Welsh, Betty Classroom Aide
Wharton, Cheryl Food Services
Winters, Kim Classroom Aide
Woodworth, Belise Para professional
Yeokum, Marc Custodian
Corner Bottom Corner Bottom
Button